TEMSA SERVİS


TEMSA GLOBAL


TEMSA GLOBAL, kendi markası ile otobüs ve midibüs segmentinde üretim ve ihracat yapan, Türkiye’nin önde gelen otomotiv şirketlerinden biridir.

TEMSA GLOBAL Adana Üretim Tesisi, 4.000 adet otobüs ve midibüs, 7.500 adet hafif kamyon olmak üzere yılda tek vardiyada, toplam 11.500 adet araç üretim kapasitesine sahiptir.

TEMSA GLOBAL’in 555.000 m2’lik alana kurulu Adana Üretim Tesisi’nde, Safir şehirlerarası yolcu ve turizm otobüsleri, Prestij midibüsleri ile özellikle şehir içi toplu taşımacılık için geliştirilen Avenue otobüsler, ayrıca Amerika için TS35, TS30 ve Avrupa için Avenue, Tourmalin ve Safari, Midi Coach segmentinde ise MD9 otobüsleri üretilmektedir.

Kendi mühendisliği ve oluşturduğu "know-how" ile TEMSA GLOBAL, ürünlerini, Türkiye’ye ilaveten dünyanın ileri gelen pazarlarına da sunmaktadır. Sadece Fransa’da, 3.000 adetin üzerinde TEMSA markalı otobüs yollardadır. Fransa dışında Almanya, İtalya, Avusturya, İsveç, Litvanya ve Benelux Avrupa’daki önemli pazarlar olup, çeşitliliğini artırdığı ürün gamı ile TEMSA GLOBAL ABD’deki pazar payını her geçen gün hızla artırmaktadır. 2012 yılında TEMSA GLOBAL, toplam otobüs ve midibüs üretiminin % 60'ını ihraç etmiş olup, ihracatının % 90'ını Batı Avrupa ve Amerika'ya, geri kalanını da Doğu Avrupa ve Türki Cumhuriyetler'e gerçekleştirmiştir.